POEX Mini – veselé mlsání nejen pro děti

Všechny děti milují sladkosti, je tedy přirozené, že každá máma nebo babička nějakou tu sladkost dítěti občas koupí. Proč tedy nenabídnout našim nejmenším něco sladkého, netradičního a přitom blahodárného pro organismus. Zvolili jsme cereálie, sušené ovoce, arašídy a různé druhy čokolád. Navíc je toto mlsání zabaleno do menšího balení, které uspokojí chutě a zabrání přejídání.

POEX Mini Smajlík, kamarád, ke kterému se děti budou vracet, se „narodil“ v grafickém studiu  4mat, s.r.o.  Cílem bylo vymyslet design sáčku tak, aby byl atraktivní pro děti a na první pohled je zaujal. Právě tento motiv na obalu by měl přilákat nejen malé, ale i ty větší mlsouny.

Po pečlivém výběru vhodných, nutričně zajímavých surovin vznikla řada osmi výrobků:

Bílé kuličky – Křupavá cereální kulička v bílé čokoládě. Když už mlsat čokoládu, pak s cereáliemi - v tomto případě je použita kukuřičná krupice, nutričně velmi bohatá potravina (vitamíny skupiny B, hořčík, zinek, selen, železo, mangan) s obsahem přírodní vlákniny.

bile-kulicky.jpg

Brusinky MIX – Brusinky jsou bohaté na antioxidanty, které chrání tělesné buňky před volnými radikály. Mají vysoký podíl vitamínu A, E a C. Mají příznivý vliv na močové cesty, zpevňují stěny žaludeční sliznice, posilují dásně. Pro děti jsme je ukryli v hořké, mléčné a bílé čokoládě.

Cornflakes Mix – Kukuřičná krupice, tentokrát ve formě oblíbených kukuřičných lupínků - v mléčné čokoládě a jogurtové polevě.  Zdánlivě obyčejná kukuřice je zdravý zdroj důležitých látek a energie pro naše tělo a mozek.

Rozinky Jumbo – JUMBO rozinky z Kalifornie jsou pohotový pamlsek s vysokým obsahem energie a nízkým obsahem tuku, který oceňují nejen sportovci a turisté, ale určitě si je oblíbí i vaše děti. Byly usušeny na sluníčku, jsou sladké a šťavnaté, bez přidaného cukru a bez konzervantů. Obsahují většinu vitamínů skupiny B. Sušené ovoce je pro všechny vhodnější než sladký bonbón, navíc  nejnovější výsledky výzkumů naznačují, že sladké a lepkavé rozinky neškodí zubům ani dásním, ale naopak prospívají jejich zdraví. Rozinky mají velký obsah polyfenolů, díky nimž mají antioxidační účinek, jsou významným zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, zinku a železa. V rozinkách se vyskytuje inulin, který v tlustém střevě působí jako prebiotikum.

rozinky-v-cokolade.jpg

Rozinky v mléčné čokoládě – Opět rozinky, trochu menší, ale stejně šťavnaté a navíc jsou obalené v mléčné čokoládě.

Arašídy v mléčné čokoládě – Mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, především kyseliny olejové, rostlinných bílkovin a vlákniny, vitamínu E a draslíku. Ty naše jsou navíc zabaleny v mléčné čokoládě. Arašídy působí pozitivně na nervovou soustavu (navozují dobrou náladu).

Čoko knoflíčky – Lahodnou chuť čokolády si lidé vychutnávají již celá století. Mléčná čokoláda s 30% obsahem kakaové sušiny ve formě penízků. Tuk v kvalitní čokoládě má na rozdíl od  kakaových polev lepší složení mastných kyselin. Velký podíl nenasycené kyseliny olejové a nasycené kyseliny stearové.

duhovky.jpg

Duhovky – Kakaové čočky, obalené barevnou krustou z cukru. Neobsahují AZO barviva, která nepříznivě ovlivňují činnost a pozornost dětí.

Pro jaké příležitosti se hodí výrobky POEX Mini?

  • Doplněk zdravé svačinky do školy, na výlety pro obnovení energie
  • Odměna při různých soutěžích
  • Do školních jídelen, školek
  • Pro sportovce – k doplnění energie

Uvedené výrobky a spoustu dalších zdravých dobrot si můžete zakoupit na www.poex.cz.

 

 

POEX Mini – veselé mlsání nejen pro děti patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Výživa dětí patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Výživa dětí

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku