Umělá mléčná výživa

Příčin, proč některé děti nemohou být kojené, je spousty. Ať už jako maminka nemáte dostatek mléka nebo vaše miminko trpí metabolickou vadou. V takových případech je třeba sáhnout po umělé výživě, přesněji umělém mléce.

Průmyslově vyráběné umělé mléčné výživy procházejí přísnou kontrolou, takže nemusíte mít strach, že byste svému miminku dávala něco nevhodného. Díky novým technologiím a neustálému rozvoji je kravské mléko upraveno tak, aby se tomu mateřskému co nejvíce podobalo.

Mléka se přizpůsobují různým potřebám. Rozdělujeme je do několika skupin v závislosti na věku a zvláštních vyživovacích požadavcích miminek. Proto si kromě počátečních a pokračovacích výživ můžete koupit i mléka pro nedonošené děti, antireflexní mléka, hypoalergenní mléka nebo třeba přípravky se sníženým obsahem laktózy. Při počátečním výběru mléka byste se měla poradit s dětským lékařem.

Počáteční mléka

Tato mléka jsou určena pro donošené a zdravé novorozence cca do šesti měsíců věku. Většina z nich obsahuje adaptovanou bílkovinu kravského mléka, aby se složením co nejvíce přibližovala mateřskému mléku.

Pokračovací mléka

Podávají se od počátku 5. měsíce, kdy se ve stravě dětí začínají pomalu objevovat nemléčné příkrmy. Jsou často obohacované o vitamíny, železo, zinek, jod a další potřebné látky. Obsahují několik cukrů a nesmí obsahovat lepek. Pokračovací mléko má vyšší obsah bílkovin a minerálních látek.

Mléka pro batolata

Jsou určena pro děti od jednoho roku do tří let. Některá jsou obohacena i o prebiotika a probiotika. Tyto nepatogenní bakterie mají pozitivní vliv na celý imunitní systém a mají rovněž preventivní efekt v souvislosti s průjmy.

Zásady krmení

Někdy se může stát, že miminko nevědomky překrmíte. Je důležité držet se návodu na přípravu, dodržovat dávkování a nijak ho neupravovat.

Velmi důležité je nechat miminko po krmení nechat odříhnout, protože během sání mléka může spolykat vzduch, který mu pak nafukuje bříško.

Před krmením se vždy přesvědčte, zda má mléko správnou teplotu. Nesmí být studené ani moc teplé, natož horké. Láhev s dudlíky by měla být sterilizovaná.

O prospěšnosti mateřského mléka bylo napsáno spousty článků. Není pochyb, že je pro dítě to nejlepší, ale když z nějakého důvodu nemůžete kojit, rozhodně se tím netrapte a věřte, že i na umělém mlíčku bude vaše miminko krásně prospívat.

Umělá mléčná výživa patří do témat
  • umělé mléko Humana Romana253 12.12.2016 16:08:02

    Na doporučení kamarádky jsem dceři začala dávat umělé mléko Humana a mohu jen doporučit. Mlíčko dceři moc chutná, krásně po něm spinká a bříško nebolí. Jako bonus se mléko dobře rozpouští a příjemně voní :-).

  • Maminky jana 19.04.2012 15:09:01

    Ahoj holky. Aktuálně řeším svoji postavu. Kamarádka mi poradila Bodyter, ale nějak moc nerozumím tomu jak to funguje. Má s tím některá zkušenosti? Nejbližší salón, kde to dělají jsem našla tento http://bit.ly/Hjr81l

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Výživa dětí patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Výživa dětí

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku